Зам.-министърът на туризма Павлин Петров обяви, че в туризма трябва да бъдат вкарани повече иновации и да бъдат развивани новите технологии. В тази посока могат да помагат младите хора и студентите. Това мнение изрази той по време дискусионен форум "Бранд България - гостоприемство в четири сезона с фокус здравен, делови и развлекателен туризъм", организиран от катедра „Икономика на туризма“ в Университета за национално и световно стопанство (УНСС) по повод 35-годишнината от нейното създаване.
Според него е важно насърчаването на бизнеса все повече да използва новите технологии и да надгражда хората, заети в сектора, по отношение на тяхното образование, обучение и професионална кариера. Също така секторът и инвеститорите да се адаптират към климатичните промени, поддържането на добра инфраструктура, както и прилагането на иновативни методи за реклама на България.
Петров коментира, че страната ни трябва да се представя по нов начин чрез маркетинга и рекламата. България бележи ръст не само в морския и зимен туризъм, но и в културния и СПА, като зам.-министърът отбеляза, че има необходимост от надграждане на представянето на страната с акцент и върху другите сегменти. „Нужно е да представим атрактивно природното и културното ни наследство, умно да управляваме туристическите потоци, за да не достигнем фази на свръхтуризъм“, каза той.
Зам.-министър Петров обясни, че министерството работи за създаването на туристически гаранционен фонд, който да защитава потребителите, както и по създаването на пътна карта за туристическите обекти в страната.
Мирослав Иванов