Новини Транспорт

Celestyal Discovery стана първият кораб в Гърция, който използва смес от морско биогориво

   
Celestyal Discovery стана първият кораб в Гърция, който използва смес от морско биогориво

Celestyal Discovery стана първият плавателен съд в гръцки води, за чието зареждане е използвана смес от морско биогориво. Доставката, извършена в пристанище Лаврион, бе осъществена от Coral Marine Products SA, част от Motor Oil Group, в партньорство със Celestyal.

Местно произведената смес съчетава конвенционално корабно гориво с биогориво от второ поколение, получено от рециклирани използвани масла за готвене. Нововъведението, създадено от дъщерното дружество на Motor Oil-Verd, е напълно съвместимо с новите стандарти ISO 8217:2024 и се смята, че намалява емисиите на въглероден диоксид с приблизително 21%.

„Тази инициатива бележи значителна промяна в посока на устойчиви круизи. Горди сме, че Celestyal Discovery поема водеща роля в намаляването на екологичния отпечатък от круизния сектор в Гърция,“ заяви Капитан Джордж Кумпенас, главен оперативен директор на Celestyal.

„От обновяването на флота до разширяването на маршрутите ни, устойчивостта е в основата на нашата дългосрочна визия. Новаторското използване на биогориво е гордост за нас и показва какво е възможно, когато се обединят местният опит и глобалната амбиция. Ангажираме се да проучим допълнителни решения, които подпомагат нашата планета и подобряват круизните преживявания за бъдещите поколения“, споделя Крис Теофилидес, главен изпълнителен директор на Celestyal.

Корабът Celestyal Discovery с капацитет от 1360 гости се присъедини към флота на Celestyal през ноември 2023 г. и наскоро премина през втори процес на обновяване за няколко милиона евро. От април до ноември той ще предлага три- и четиридневни круизи „Iconic Greek Islands” с отплаване от Атина и спирки в Миконос, Кушадасъ, Патмос, Родос и Санторини. Цените започват от 339 евро на човек.

В зимните месеци корабът ще отплава за Арабския залив, където ще осъществява три- и четиридневни круизи по маршрута „Iconic Arabia”. Те ще започват от Абу Даби и ще са със спирки в Дубай, Сир Бани Яс, Доха, Хасаб и Рас ал-Хайма. Цените започват от 618 евро за двама души за тридневните круизи и 778 евро за двама за четиридневните плавания.

За повече информация можете да посетите celestyal.com



Анкета

Къде ще пътувате за майските празници?


Резултати