Националната агенция за приходите започна лятната си контролна кампания за спазване на данъчното и осигурително законодателство по българското Черноморие. Тази година служителите на НАП, заедно с представители на други институции ще следят и ще противодействат на опити за необосновано повишение на цените на стоките и услугите.
Обявиха класацията от конкурса за „Най-добра снимка на фойерверки” от Международния фестивал на фойерверките в Панагюрище 2025. Припомняме, че събитието се поведе в три поредни вечери в периода 13-15 юни като събра в центъра на града хиляди гости от цялата страна и чужбина. Улавянето на красиви кадри от случващото се в небето над Панагюрище вече е част от традицията на фестивала.
Навлизаме в поредната гореща вълна, която ще ни съпътства цели седем до осем дни, предупреди климатологът проф. Георги Рачев в ефира на bTV. Според неговата прогноза, от четвъртък започва т.нар. "турбо жега", която ще продължи до 10 юли.