С бляскаво парти, кулинарни изкушения и емоционални изпълнения, беше даден официален старт на лятото 2025 в най-новия и модерен комплекс край София – Sinaloa Complex – Вакарел. Събитието събра на едно място популярни личности от света на шоубизнеса, изкуството, медиите и лайфстайла. Вижте най-важното в репортажа на CodeFashion:
Отново ще има оперен фестивал в Белоградчик, обяви министърът на туризма Мирослав Боршош по време на парламентарния контрол днес. Въпросът за (не)провеждането на десетото издание на "Опера на върховете" в града беше повдигнат през май от Любен Иванов, депутат от ПП-ДБ от Видин. По-рано през пролетта стана ясно, че заради липса на навременно финансиране на Софийската опера и балет от страна на Министерство на културата, както и на координация с общината в Белоградчик, юбилейното издание на форума няма да се състои.
Пенсионерите с ниски доходи в Кипър ще могат да отидат на лятна почивка, напълно заплатена от държавата. Тазгодишната програма за ваканционна помощ започва днес и ще продължи 4 месеца, обявиха от социалното министерство.