От Великден в съборния храм „Рождество Богородично“ в Рилския манастир ще се допускат само групи, снабдени с туристически аудиогид системи. Това съобщи на среща с туроператори игуменът на манастира епископ Евлогий. Причината е, че в момента беседите на някои екскурзоводи в храма пречат на поклонниците, на монасите, както и на други туристически групи.
Министерският съвет прие Пътна карта за завършване на автомагистрала „Струма“. С нея се възлагат конкретни действия за изпълнение на проекта, отговорни институции, както и срокове. Така се гарантира, че правните и техническите аспекти и тези, свързани с опазването на околната среда, са надлежно взети предвид при подготовката и изпълнението на проекта
Британските туристи трябва да бъдат бдителни за измами, когато резервират почивки, тъй като почти две трети от хората в страната се затрудняват да различават генерирани от изкуствен интелект изображения на ваканционни имоти.