Монтиран е светофарът в Кресна. АПИ твърди, че целта е да се улесни пътуването и дсе повиши безопасността на движение в града. Светофарната уредба работи тестово като ще има постоянен мониторинг за проследяване на ефективността на въведената организация за регулиране на трафика.
Френските авиодиспечери започнаха двудневна стачка в четвъртък с искания за по-добри условия на труд, което доведе до сериозни смущения в пътуванията на десетки хиляди хора в началото на летния туристически сезон, съобщава Франс прес.
Днес, 3 юли 2025 г., бе учредена Асоциацията на българската събитийна индустрия (АБСИ) - нова професионална организация, обединяваща водещите клубове, промоутъри и организатори на концерти, музикални и културни събития в страната. Създаването на АБСИ е първата стъпка към устойчиво професионално обединение, което да отстоява интересите на един от най-динамичните и значими сектори в културния живот у нас.